Partener oficial:

Știri

Marina Băboi, dublă campioană națională

[05-02-2018]

Sprintera născută în Buzău și legitimată în prezent la Steaua București a câștigat proba de 60 metri la campionatele naționale de atletism atât la categoria senioare cât și la tineret.

Citește mai departe...

Szőcs Bernadette: campioană europeană Top 16

Sportiva din Târgu Mureș a câștigat Campionatul European de tenis de masă Top 16 organizat la început de februarie în Montreaux, Elveția.

180205BaboiMarina

Timpul de 7,36 secunde este cea mai bună performanță personală din cariera ei. Marina este componentă a lotului național, s-a remarcat la Campionate Balcanice dar și la Festivalul Olimpic al Tineretului European din 2015 (Tbilisi), obținând locul 13 la 100 metri, și locul 9 la proba de 4x100 metri ștafetă. Ea a obținut finanțare pentru prima dată în cadrul Programului MOL de promovare a talentelor în 2017.