Ifjú tehetségek a téli sportokban: Darvas Zsanett

Thumbnail

A Gyergyószentmiklósi Iskolás Sport Klub sportolója (edzője Jánosi István) 5 évesen kezdte a sífutást és nagyon hamar elsajátította a klasszikus és a szabad stílust egyaránt, két szezon után már dobogós helyeken végzett több versenyen is, és 14 évesen szenior korcsoportban is maga mögé utasította a versenyzők többségét.

2016-ban hat országos bajnoki címet szerzett, és két Balkán Kupán is dobogóra állhatott (első helyen végzett Macedóniában és harmadik helyezést ért el Törökországban). Az országos válogatott tagja, és az Erzurumban lezajlott Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon is jól szerepelt. Két egyéni próbában egy 11-ik és egy 23-ik helyezést ért el (sprint és 7,5 km sífutás), csapatversenyben pedig 7. helyen végzett (csapattársai: Dirtu-Lunic Valentin, Ababei Iulian és Kémenes Anna). Zsanett a MOL Tehetségtámogató Program kedvezményezettje volt az utóbbi három évben).

Fotó: Székelyhon
Bővebb eredmények a Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválról itt.