talentum

•      Hatszáznál több pályázat érkezett a MOL Tehetségtámogató idei kiírására
  •      Közel 2.000 tehetséges fiatal igényelt összesen több mint 4.500.000 lej támogatást
  •      Az eddigi 17 kiírás keretében, 2006-2022. között, 3.340 fiatal sportoló és művész nyert összesen több mint hatmillió lej támogatást

Kolozsvár, 2022. augusztus 23. – A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány kihirdette a 17. MOL Tehetségtámogató pályázati eredményeit. Az idén 205 pályázat és 592 fiatal sportoló és művész részesül összesen 583.549 lej támogatásban. A 17 kiírás során, 2006-tól kezdődően, a MOL Tehetségtámogató 3.340 fiatalnak nyújtott 6.050.593 lej támogatást a szakmai fejlődésük, pályafutásuk folytatása érdekében elkészített pályázatok megvalósítására.

Az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál – Besztercebánya, 2022. július – hazai résztvevői közül 11 a MOL Tehetségtámogató kedvezményezettje volt: Badea Robert Andrei, Coman Darius Ștefan, Constantinescu Alexandru, Diamandescu Eliza, Nagy Nándor – úszás, Balogh Hanna – cselgáncs, Niculae Melisa Anamaria, Prâsneac Alexandru – atlétika, Novák Edmond, Posea Silvia Maria – kerékpár, Marcu Norbert Mihai – torna.
„Öröm és megtiszteltetés az ország legjobb fiatal sportolói és művészei közé tartozókat támogatni, akiknek lehetőségük lesz résztvenni nemzetközi versenyeken, kiállításokon, konceteken fesztiválokon. Kétségtelen, hogy még hallani fogunk róluk és büszkék lehetünk az eredményeikre.” – nyilatkozta Camelia Ene, a MOL Románia igazgatója

A MOL Tehetségtámogató idei kiírására az ország 38 megyéjéből és a fővárosból 601 pályázat érkezett – az eddigi legtöbb a 17 kiírás során – amelyek keretében 1.911 tehetséges fiatal igényelt összesen több mint 4.500.000 lej támogatást. A rendelkezésre álló 583.549 összegű alapot két szakértői bírálóbizottság javaslata alapján osztották szét 205 nyertes pályázat között, 592 tehetséges fiatal számára. A 118 nyertes sportpályázat támogatására 223.500 lejt, az 50 művészetire 199.999 lejt, és a 18 év fölötti korcsoport 37 nyertes pályázatára160.050 lejt fordítottak.

„A MOL Tehetségtámogató országos szinten ismert, ebben a tárgykörben az egyetlen olyan, amely 17 egymást követő kiírással büszkélkedhet. Ismertté vált a kiváló eredményeket elért különleges nevelési igényű tehetséges fiatalok körében is, akik közül az idén pályázott és nyert támogatást Livia Frona zongoraművész, Alexandru Turcanu úszó és a szépvásári / Târgu Frumos Moldova Speciális Középiskola Goalball csapata. Az érdeklődők egész évben elérhetnek minket, és folyamatosan tájékozódhatnak a Program facebook-csoportjában is – https://www.facebook.com/groups/441998506375878” nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezetője.