Talida Sfarghiu

A Szucsáva Megyei Sport Klubhoz és a Rarăul Moldvahosszúmező Megyei Sport Klubhoz igazolt, középtávon (800-1500 m) versenyző atlétát Elena Erzilia Tâmpău mentorálja. A Bakuban, 2019-ben megrendezett Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon II. helyezést ért el 1500 méteren. Három egymás utáni évben elnyerte az év legjobb atlétája címet a Román Atlétikaszövetségnél. Kiváló évet zárt a tavaly: számos érmet szerzett a belföldi versenyeken junior, ifjúsági és szenior korcsoportban egyaránt, két alkalommal állt a dobogó legmagasabb fokára junior Balkán bajnokságokon és a Kenyában megrendezett U20 atlétika VB-n VII. helyezést ért el. A MOL Tehetségtámogatóban három alkalommal nyert támogatást. Számunkra rendkívül örömteli és megtisztelő az együttműködés a tehetséges fiatalokkal.