18 pályázat nyert összesen 680.000 lej támogatást emocionális terápiák és pszichoszociális beavatkozások megvalósítására a MOL Gyermekgyógyító 16. kiírásában
A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány kihirdette a MOL Gyermekgyógyító program 16. kiírásának pályázati eredményeit
A 680.000 lej összértékű finanszírozás 18 pályázat keretében 858 gyermek számára teszi lehetővé terápiás foglalkozások megszervezését
A MOL Gyermekgyógyító 16 év alatt közel 16.000 gyermeknek segített a több mint 6,1 millió lejjel támogatott 307 pályázat által.
KOLOZSVÁR, 2024. november 28. – A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány kihirdette a MOL Gyermekgyógyító 16. pályázati kiírásának eredményeit. Finanszírozást nyert 18 civil szervezet, olyan emocionális és művészetterápiás foglalkozások, valamint pszichoszociális beavatkozások megvalósításához, amelyek összesen 858 sajátos nevelési igényű, fogyatékkal élő, krónikus beteg vagy súlyos betegségből lábadozó gyermek életminőségének javítását célozzák.
"A program korábbi kiadásaiban elért eredmények azt mutatják, hogy az általunk nyújtott támogatás valóban hasznos és szükséges a közösség számára. Több mint 16 éve segítjük a betegséggel küzdő gyermekeket és egyeben szüleiket is, akiket sikerült bevonni a terápiás foglalkozások folyamatába. Az eddig támogatott projektek hozzájárultak a kedvezményezettek életminőségének javításához, és bízunk benne, hogy a most kiválasztott kezdeményezéseknek is pozitív hatása lesz." nyilatkozta Mozga Gábor, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.
A Bukaresti Carol Davila Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen szeptember 24-én meghirdetett MOL Gyermekgyógyító idei kiírásában 61 olyan civil szervezet pályázott, amelyek fogyatékkal élő, krónikus beteg vagy súlyos betegségekből lábadozó gyermekeknek és fiataloknak biztosítanak emocionális- és művészetterápiás tevékenységeket, illetve pszichoszociális beavatkozásokat. Összesen 17 megyéből és a fővárosból érkeztek pályázatok. Az idei pályázók közül 50 részt vett a program valamely korábbi kiírásában is, a 18 nyertes szervezet közül pedig öt első alkalommal pályázott sikeresen. A finanszírozásra kiválasztott pályázatok megvalósítására 2024 decembere és 2025 augusztusa között kerül sor.
A támogatásban részesülő szervezetek Bukarestből, valamint Bákó, Bihar, Brassó, Fehér, Hargita, Iași, Kolozs, Kovászna, Szatmár és Temes megyékből vannak. A nyertes pályázatok megvalósításában változatos módszereket alkalmaznak, így például művészetterápiát (zene, rajz, festészet, crafting, Ways of Seeing táncterápia); emocionális terápiát (emléktárgy készítés, szerepjátékok, pszichodráma és dramatikus játékok, szenzoriális színház, Metamorphoses meseterápia); foglalkozásterápiát; játékterápiát; szenzoros integrációt; DIR Floortime® terápiát; lovasterápiát.
„Öröm és megtiszteltetés volt ebben az évben együttműködni a Nagyváradi Emanuel Egyetem civil menedzsment iránt érdeklődő diákjainak egy csoportjával, akik tanulmányi céllal végigjárták a teljes pályázási folyamatot a regisztrációtól a pályázatíráson át a pályázatok kiértékeléséig. Részletes elemzésük, amely kiterjedt az egész eljárásra, a pályázó civil szervezetek tevékenységének és jogi helyzetének elemzésétől a benyújtott pályázatok megvalósíthatóságáig és kommunikációjáig, hasznos információkat szolgáltatott a szervezők és a szakzsűri számára, megnyitva a szélesebb körű együttműködés lehetőségét.” – nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezetője.
A nyertes szervezetek listája megtalálható a www.molromania.ro és a www.pentrucomunitate.ro honlapokon.
A MOL Gyermekgyógyító programról
A MOL Gyermekgyógyító programot A Közösségért Alapítvány szervezi a MOL Románia által rendelkezésre bocsátott pénzalapból. 2009-ben indult, és olyan civil szervezetek (alapítványok, egyesületek, szövetségek) vagy vallásos intézmények pályázhatnak, melyek fogyatékkal élő, krónikus betegségben szenvedő, vagy súlyos betegségekből lábadozó gyermekek számára szerveznek terápiás programokat.
Tizenhat éves fennállása óta 307 pályázatot támogatott több mint 6,1 millió lejjel, közel 16.000 gyermek és fiatal megsegítésére.
A MOL Gyermekgyógyító programot 2013-ban, 2015-ben és 2018-ban díjazta a Civil Társadalom Gálája és a Romanian CSR Awards.
A 2024-as kiírás zsűrije: Violeta Stan gyermek-neuropszichiáter főorvos, A Fogyatékos Gyermekekért Európai Akadémia országos koordinátora (a zsűri elnöke), Mugur Ciumăgeanu, a Román Pszichológus Kamara klinikai pszichológia és pszichoterápia bizottságának tagja, Magda Cernea, pszichológus-audiológus, Audiosofia Egyesület Bukarest, Weisz Erika, családorvos, gyógytornász, lovasterapeuta, HorsEmotion Egyesület, Temesvár, Oana Dorneanu, pszichoterapeuta, a MOL Gyermekgyógyító Díj 2023 nyertese, a bukaresti Entuziart Egyesület képviselője.
A MOL-csoportról
A MOL-csoport egy integrált, nemzetközi olaj- és gázipari vállalat, budapesti központtal, mely 26 000 fős nemzetközi és dinamikus munkaerőjével, több mint 40 országában van jelen és több mint 100 éves iparági múlttal rendelkezik. A MOL kutatási és termelési tevékenységét több mint 80 éves szénhidrogén-ipari tapasztalat támogatja. Jelenleg 9 országban végez kitermelési tevékenységet és 14 országban rendelkezik kutatási eszközökkel. A MOL-csoport négy finomítót és két petrolkémiai üzemet működtet integrált ellátási lánc menedzsment keretében Magyarországon, Szlovákiában és Horvátországban. A csoport kiskereskedelmi hálózata több mint 1940 töltőállomást számlál Közép- és Délkelet-Európa 9 országában, amelyből 243 Romániában működik.
A MOL Romániáról
A MOL Románia a MOL-csoport egyik leányvállalata, ugyanakkor Románia egyik legjelentősebb olajipari vállalata, 29 éve van jelen a hazai piacon. A MOL Románia gazdag termék- és szolgáltatás portfólióval rendelkezik az üzemanyag, kenőanyag, petrolkémiai termékek és bitumen forgalmazása területén. A vállalat jelenleg 237 töltőállomást működtet, valamint két üzemanyagraktárt Mezőtelegden és Gyurgyevóban (Giurgiu), és egy LPG terminált Mezőtelegden. A mintegy 259 alkalmazottat foglalkoztató MOL Románia székhelye Kolozsváron van, emellett Bukarestben és Aradon is rendelkezik kihelyezett irodákkal. 2005-ben a MOL Románia, olajipari vállalatok közt elsőként indított hűségprogramot, amelyet folyamatosan fejlesztett, egyre jobb digitális élményt nyújtva az ügyfeleknek. A társaság befektetett az elektromos jármű töltési infrastruktúrájának fejlesztésébe, a töltők 41 állomáson 96 elektromos jármű egyidejű töltését teszik lehetővé. A MOL Románia aktív tagja a romániai közösségeknek, és befektet társadalmi felelősségvállalási programjaiba olyan területeken, mint az oktatás, a sport, az egészségügy vagy a környezetvédelem. A MOL Románia legelső helyi szintű társadalmi felelősségvállalási kezdeményezése a Zöldövezet program, amelynek 2024-ben már a 18. kiadását hirdették meg. Ennek a programnak köszönhetően több mint 250 000 személy vett részt önkéntesként vagy kedvezményezettként olyan tevékenységekben, amelyek célja a környezetvédelemhez való személyes hozzájárulás fontosságának hangsúlyozása. A vállalat legújabb társadalmi felelősségvállalási kezdeményezését „A családnak elsőbbsége van!” közlekedésbiztonsági platformot 2023-ban indította el, azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet a közlekedés kockázataira, és elősegítse a felelősségteljes magatartást.
A Közösségért Alapítványról
A Közösségért Alapítvány non-profit szervezet, amelyet 2008-ban Kolozsváron hoztak létre azzal a céllal, hogy a tehetség, a szorgalom, a tudás, a szolidaritás, a közösségben rejlő értékek kibontakozhassanak és hozzájáruljanak egy élhetőbb és humánusabb környezet kialakításához. Az Alapítvány céljait kulturális, oktatási, társadalmi, szabadidős, közösségi és sporttevékenységek szervezésének az elősegítésével, tehetséges gyerekek és fiatalok támogatásával törekszik megvalósítani, de oda kíván figyelni a beteg fiatalokra és gyerekekre, valamint az őket segítő szervezetekre is.
Sajtókapcsolat:
András Imre
Ügyvezető
A Közösségért Alapítvány
m.: 0755-045699 | @: office@pentrucomunitate.ro
Felméri Erzsébet
PR és CSR koordinátor
MOL Románia
m: 0730 230 861| @: efelmeri@molromania.ro