A MOL Románia 40 hátrányos helyzetű fiatalt segít a gépjárművezetői engedély megszerzésében

  • A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány kihirdette a Jogosítvány a jövőhöz program második kiírásának nyerteseit
  • 40, nehéz anyagi körülmények között élő fiatalnak fizeti a MOL Románia a B, C kategóriájú és traktorokra érvényes gépjárművezetői engedély megszerzésének költségeit
  • A második kiírás támogatási alapja 75.000 lej

 

2017. március 1., Kolozsvár – A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány kihirdette a MOL – Jogosítvány a jövőhöz program második kiírásának nyerteseit. A program 40, hátrányos körülmények között élő fiatal számára biztosít anyagi támogatást a gépjárművezetői engedély megszerzésével járó költségek (tanfolyam és járulékos kiadások) fedezésére. Munkavállaláskor feltétel vagy előnyt jelenthet a gépjárművezetői engedély, illetve hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.

A második kiírásra az ország 20 megyéjéből jelentkezett 90 fiatal, akik B és C kategóriás, valamint traktorra érvényes hajtási engedély megszerzésére nyújtottak be pályázatot. Erre a kiírásra a MOL Románia 75.000 lej összértékű támogatást biztosít. A kedvezményezettek kiválasztásában fontos szerepe volt a pályázó anyagi helyzetének, motivációs levelének és az őt támogató személy vagy szervezet ajánlásának. Egyes esetekben az Alapítvány munkatársai közvetlenül tájékozódtak a pályázóktól vagy az őket támogató intézmények képviselőitől, akik támogatásra ajánlották a fiatalokat.

 

„A Jogosítvány a jövőhöz többet jelent egy egyszerű anyagi támogatásnál. A program által egy olyan eszközhöz biztosítunk hozzáférést, amely hosszú távon jelent előnyt ezeknek a fiataloknak, segíti őket pályakezdéskor és további szakmai előmenetelük során egyaránt. Az első kiírás nyomán szerzett tapasztalatok azt mutatják, hogy életük egy meghatározó pillanatában nyújtott konkrét segítség – a program 17-25 éves fiataloknak szól – csökkentheti a szociális és anyagi nehézségekkel küzdő fiatalok hátrányát. Sok sikert kívánunk minden támogatottnak, kívánjuk, hogy gond nélkül meg tudják szerezni a jogosítványt, és bízunk benne, hogy pályafutásuk során ez előnyt fog jelenteni” – nyilatkozta Camelia Ene, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.

 

A nyertes fiatalok Bukarestből, valamint Bákó, Bihar, Călărași, Dâmbovița, Galac, Gorj, Hargita, Hunyad, Iași, Ilfov, Kolozs, Kovászna, Maros, Neamț, Szatmár, Suceava és Vrancea megyéből származnak. A nyertesek listája a www.molromania.ro és a www.pentrucomunitate.ro honlapokon megtalálható.

 

„A negyven nyertessel támogatási szerződést fogunk kötni, hogy márciusban beiratkhozhassanak a sofőriskolába és nyár vége felé vizsgára jelentkezhessenek. Az első kiírásban szerzett tapasztalatok azt mutatják, hogy a pályázók motivációja és az őket támogató felnőttek elkötelezettsége jelentősen hozzájárulnak a sikeres vizsgához. Az eddigi tapasztalatokat a novemberben sorra kerülő harmadik meghirdetés alkalmával is figyelembe vesszük” – nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezetője.

 

 

A MOL – Jogosítvány a jövőhöz programról

 

A MOL – Jogosítvány a jövőhöz programot A Közösségért Alapítvány szervezi a MOL Románia által rendelkezésre bocsátott pénzalapból. A program anyagi támogatást biztosít 17-25 éves, hátrányos helyzetű fiatalok részére, B, C, D kategóriájú, traktor, trolibusz és villamos gépjárművezetői engedély költségeinek fedezéséhez, akik számára a hajtási engedély feltétel vagy előny a munkavállalásnál, vagy hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak. 
A második meghirdetésre 2016. november 29-én került sor, a pályázatok benyújtásának határideje pedig 2017. január 27. volt. A támogatások összértéke 75.000 lej. 

 

Tájékoztató a szerkesztőségek számára:

 

A MOL Csoportról

 

A MOL Románia a MOL Csoport tagja. A MOL Csoport Közép-Európa egyik jelentős kőolaj- és földgázipari nemzetközi vállalata. A MOL Csoport 40 országban fejti ki tevékenységét, Európában, a Közép-Keleten, Észak-Afrikában és a FÁK tagországaiban, világszinten több mint 29.000 alkalmazottat foglalkoztat. A Csoport 4 finomítót és 2 petrokémiai egységet üzemeltet egy Magyarországra, Szlovákiára, Horvátországra és Olaszországra kiterjedő ellátási lánc integrált irányításának keretében. A MOL Csoport ezen kívül több, mint 1.700 töltőállomásból álló hálózatot működtet Közép- és Délkelet-Európában. Romániában a MOL 156 tagú töltőállomás-hálózattal rendelkezik, a nagykereskedelmi és a kenőanyag eladásban folyamatos növekedés jellemzi. A MOL belépett a földgázpiacra is, a MOL Energy Trade révén. A MOL Csoport koncessziós szerződést kötött az Országos Ásványkincs Hatósággal 3 kutatási blokkra Románia nyugati részén.

 

A Közösségért Alapítványról

 

A Közösségért Alapítvány non-profit szervezet, amelyet 2008-ban Kolozsváron hoztak létre azzal a céllal, hogy a tehetség, a szorgalom, a tudás, a szolidaritás, a közösségben rejlő értékek kibontakozhassanak és hozzájáruljanak egy élhetőbb és humánusabb környezet kialakításához. Az Alapítvány céljait kulturális, oktatási, társadalmi, szabadidős, közösségi és sporttevékenységek szervezésének az elősegítésével, tehetséges gyerekek és fiatalok támogatásával próbálja megvalósítani, de oda kíván figyelni a beteg fiatalokra és gyerekekre, valamint az őket segítő szervezetekre is.

 

Felméri Erzsébet
CSR koordinátor
MOL Románia 
tel.: 0264-407624 | @: efelmeri@molromania.ro

 

András Imre 
Ügyvezető
A Közösségért Alapítvány
m.: 0755-045699 | @: office@pentrucomunitate.ro