A MOL Románia hatodik alkalommal hirdeti meg Gyermekgyógyító programját

  • A MOL 300.000 lejt juttat a fogyatékkal élő, krónikus betegségben szenvedő vagy súlyos betegségből lábadozó gyerekek és fiatalok megsegítésére
  • Az első alkalommal megítélt MOL Gyermekgyógyító Díjat idén a Little People Egyesület kapja
  • Pályázási határidő: 2014. december 20.
  • A MOL Románia az elmúlt öt év alatt közel 1,5 millió lejjel támogatott 90 pályázatot, amelyek révén 7.350 gyermek kapott segítséget

 

 

Nagyvárad, 2014. november 20. – A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány hatodik alkalommal hirdette meg a MOL Gyermekgyógyító Programot, melynek révén 300.000 lej összértékű támogatást nyerhetnek olyan civil szervezetek, amelyek krónikus betegségekben szenvedő, fogyatékkal élő, vagy hosszas kórházi kezelés után lábadozó gyermekek élményterápiás, vagy művészeti terápiás kezelésével foglalkoznak. A program, célját és folytonosságát tekintve, egyedinek számít Romániában.

 

A program meghirdetésére Nagyváradon, az 1-es számú Integrált Oktatási Központban került sor, az előző évi nyertes egyesületek képviselőinek jelenlétében.

 

Idén első alkalommal adták át a MOL Gyermekgyógyító Díjat. A kitüntetésben a Little People Románia Egyesület részesült, a 2013 folyamán legsikeresebben megvalósított pályázatért.

 

„A legsikeresebben megvalósított pályázatért odaítélt MOL Gyermekgyógyító Díjjal, a szakzsűri javaslatára, a Little People Románia Egyesület tevékenységét ismertük el. Ezt az egyesületet a program első meghirdetése óta minden évben támogattuk. Gratulálunk a következetességükhöz, és feltett szándékunk a gyermekek érdekeinek további támogatása a romániai civil társadalommal közösen” - nyilatkozta Daradics Kinga, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.

 

A MOL Gyermekgyógyító Díj kitüntetettjeként a Little People Egyesület teljes pályázati támogatást, 20.000 lejt nyer, és jogosultságot arra, hogy egy tagot küldjön az idei kiírás pályázatait elbíráló zsűribe.

 

„A fogyatékkal élő és beteg gyermekek életminőségének javítását célzó újabb élmény- és művészetterápiás pályázati verseny meghirdetése egyrészt az érintettek és családjaik számára jelent esélyt. Másrészt pedig lehetőség azoknak a folyamatoknak a kiértékelésére is, amelyeket a gyermekekre irányuló önkéntes tevékenységek és a szakosodott beavatkozás etikájának terjesztése indított el a romániai közösségekben”- nyilatkozta Dr. Violeta Stan, a zsűri elnöke.

 

2014-ben a MOL Gyermekgyógyító programot és eredményeit több rangos nemzetközi szakmai fórumon mutatták be esettanulmányként. Ismertették például a Megküzdési technikák II. Világkongresszusán, Temesváron, a Komplementáris terápiáknak a fogyatékkal élő gyermekek pszichomotorikus fejlődésében betöltött szerepéről szóló III. Nemzetközi Konferencián, Nagyenyeden, a Komplementáris terápiák Child Care konferenciáján, Temesváron, valamint a legnagyobb olaszországi lovaskiállítás keretében, Veronában szervezett ANIRE Il punto sulla ricerca scientifica lovasterápiás szemináriumon.

 

„Az elmúlt öt év alatt a MOL Gyermekgyógyító Program 7.350 gyermeknek nyújtott segítséget, a támogatások összértéke pedig közel 1,5 millió lej. Szakértőink meglátogatták a MOL Gyermekgyógyító programban résztvevő egyesületeket és ebben az időszakban kapcsolatot tartottak szakembereikkel. A pályázatok megvalósításának szakszerűsége olyan gazdag szakmai tapasztalatot, szaktudást mutat, amelyet nyilvánossá kell tenni mind a közösségek, mind a szakemberek számáral” - nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezetője.

 

A MOL Gyermekgyógyító Program keretében egy nonprofit szervezet legtöbb 20.000 lej támogatást nyerhet előfinanszírozás formájában, amelyet 2015. január-augusztus között megvalósítandó pályázatra fordíthat. A pályázatok leadási határideje 2014. december 20. A program keretösszege 300.000 lej.

 

A MOL Gyermekgyógyító Programot A Közösségért Alapítvány szervezi a MOL Románia anyagi támogatásával. A program tájékoztatója és az adatlapok letölthetők a www.pentrucomunitate.ro és a www.molromania.ro honlapokról.