A MOL Románia hátrányos helyzetű fiataloknak biztosít „Jogosítványt a jövőhöz”

  • A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány harmadik alkalommal hirdeti meg a Jogosítvány a jövőhöz elnevezésű társadalmi felelősségvállalási programot
  • A program nehéz anyagi helyzetű fiataloknak téríti meg a hajtási engedély megszerzésének költségeit
  • A pályázatok benyújtásának határideje 2018. január 27.

 

2017. november 29., Oltenița – A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány harmadik alkalommal hirdette meg a Jogosítvány a jövőhöz elnevezésű társadalmi felelősségvállalási programot, melyben nehéz anyagi körülmények között élő fiatalok pályázhatnak a jogosítvány megszerzésével járó költségek (sofőriskola és járulékos kiadások) megtérítésére. 2018. január 27-ig nyújthatnak be pályázatot olyan hátrányos helyzetű fiatalok, akiknek munkavállalásnál feltétel vagy előny a hajtási engedély, illetve hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.

 

A Jogosítvány a jövőhöz programban 17-25 év közötti, hátrányos körülmények között élő fiatalok vehetnek részt, akik gépjárművezetői engedélyt szeretnének szerezni (beleértve a B, C vagy D kategóriájú – traktor, trolibusz és villamos – hajtási engedélyt is).

 

„A program iránt tanúsított érdeklődés, valamint az elmúlt két év pozitív tapasztalatai arra késztetnek, hogy folytassuk a hátrányos helyzetű fiatalok támogatását a jogosítvány megszerzésében, így segítve a munkahelyszerzésre vagy a munkaköri teendőik kibővítésére törekedő fiatalokat. Ezek a fiatalok szakmai pályafutásukban hátránnyal indulnak azokhoz képest, akik kedvezőbb anyagi és családi körülmények között nőttek fel.” – nyilatkozta Camelia Ene, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.

 

A harmadik kiírás meghirdetésén részt vett hat fiatal, aki a tavalyi program keretében már megszerezte a hajtási jogosítványt vagy még tanulmányait folytatja.

 

„Nagyon hálás vagyok ezért a lehetőségért, és biztos vagyok benne, hogy a jövőben hasznomra válik és sokat nyom a latban, hogy van jogosítványom.” – nyilatkozta a stanceai (Călărași megye) Cornelia Turtucăianu, a program egyik kedvezményezettje.

 

A program első két kiírásában eddig 29 fiatalnak sikerült megszerezni a jogosítványt: 24 fiatal B kategóriás, 4-en C kategóriás, 1 személy pedig fogyatékkal élők számára adaptált gépkocsira tette le sikeresen a B kategóriás vizsgát. 30 kedvezményezett még tanulmányait folytatja vagy a vizsgára készül.

 

„A pályázati határidő lejártáig, valamint az után is az érdeklődők rendelkezésére állunk és felvilágosítással szolgálunk a pályázási lehetőséggel kapcsolatban. Arra biztatjuk a fiatalokat, hogy világosan fogalmazzanak a motivációs levélben és részletezzék a hajtási engedély szükségességét és a megszerzésével járó konkrét előnyöket.” – nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezető igazgatója.

 

A programmal és a pályázattal kapcsolatos bővebb tájékoztató a www.pentrucomunitate.ro és a www.molromania.ro honlapokon található. A pályázatok benyújtásának határideje 2018. január 27.

 

 

A Jogosítvány a jövőhöz programról

 

A Jogosítvány a jövőhöz programot A Közösségért Alapítvány szervezi a MOL Románia által rendelkezésre bocsátott pénzalapból. A program anyagi támogatást nyújt, B, C, D kategóriájú (beleértve traktor, trolibusz és villamos) gépjárművezetői engedély költségeinek fedezésére, olyan, 17-25 éves hátrányos helyzetű fiatalok részére, akik számára a hajtási engedély feltétel vagy előny a munkavállalásnál, vagy hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.

 

A harmadik meghirdetésre 2017. november 29-én került sor, a pályázatok benyújtásának határideje pedig 2017. január 27. A támogatások összértéke 75.000 lej.

 

A MOL-csoportról

 

A MOL-csoport egy integrált, nemzetközi olaj- és gázipari vállalat, budapesti központtal, mely 25 000 fős nemzetközi és dinamikus munkaerejével több mint 30 országában van jelen és több mint 100 éves iparági múlttal rendelkezik. A MOL kutatási és termelési tevékenységét több mint 75 éves szénhidrogén-ipari tapasztalat támogatja. Jelenleg 8 országban végez kitermelési tevékenységet és 13 országban rendelkezik kutatási eszközökkel. A MOL-csoport négy finomítót és két petrolkémiai üzemet működtet integrált ellátási lánc menedzsment keretében Magyarországon, Szlovákiában és Horvátországban, kiskereskedelmi hálózata pedig több mint 2000 töltőállomást számlál Közép- és Délkelet-Európa 10 országában

 

A Közösségért Alapítványról

 

A Közösségért Alapítvány non-profit szervezet, amelyet 2008-ban Kolozsváron hoztak létre azzal a céllal, hogy a tehetség, a szorgalom, a tudás, a szolidaritás, a közösségben rejlő értékek kibontakozhassanak és hozzájáruljanak egy élhetőbb és humánusabb környezet kialakításához. Az Alapítvány céljait kulturális, oktatási, társadalmi, szabadidős, közösségi és sporttevékenységek szervezésének az elősegítésével, tehetséges gyerekek és fiatalok támogatásával próbálja megvalósítani, de oda kíván figyelni a beteg fiatalokra és gyerekekre, valamint az őket segítő szervezetekre is.

 

Sajtókapcsolat:

 

Felméri Erzsébet
CSR és PR koordinátor
MOL Románia
tel.: 0264-407624 | @: efelmeri@molromania.ro

 

András Imre
Ügyvezető
A Közösségért Alapítvány
m.: 0755-045699 | @: office@pentrucomunitate.ro