A MOL Románia meghirdeti a Jogosítvány a jövőhöz Programot

  • A MOL Románia új társadalmi felelősségvállalási programot hirdet fiatalok számára
  • Nehéz anyagi körülmények között élő 25 fiatalnak biztosítja a hajtási jogosítvány költségeinek fedezését
  • A pályázatok benyújtásának határideje 2016. január 19.

 

Kolozsvár, 2015. november 19. – A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány meghirdette a MOL Jogosítvány a jövőhöz Programot, amely a hajtási jogosítvány költségeinek (sofőriskola és járulékos költségek) fedezését biztosítja hátrányos helyzetű, nehéz anyagi körülmények között élő 25 fiatalnak, akiknek a munkavállalásnál feltétel vagy előny a gépjárművezetői engedély, illetve hasznos eszköz a munkaköri teendők ellátásában azoknak, akik már dolgoznak.

A Jogosítvány a jövőhöz Program lebonyolításában négy partnerszervezet vesz részt: Salvați Copiii România, a Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesület, Fundația Principesa Margareta a României és a Dévai Szent Ferenc Alapítvány. A program anyagi támogatást biztosít 17-25 éves fiatalok részére, B, C, D kategóriájú, traktor, trolibusz és villamos gépjárművezetői engedély költségeinek fedezéséhez.

„Egyes embertársaink minimális anyagi körülmények nélkül indultak az életben, és emiatt szakmai téren sem rendelkeznek túl sok lehetőséggel. Talán semmi sem bizonyítja jobban valaki rátermettségét mint az, ha az illető az anyagi nehézségek dacára felemelkedik, és a szakmában jól rajtol. Mindez szembeötlő a hátrányos társadalmi helyzetű, a szétesett családokból származó fiatalok esetében, akik nem rendelkeznek a szakmai felkészülés és továbbképzés lehetőségeivel. Ezért a MOL Románia és A Közösségért Alapítvány négy más civil szervezettel együttműködve elindította a Jogosítvány a jövőhöz Programot. Egy gépjárművezetői engedély munkahelyet jelenthet, egy fiatalnak és családjának a jövőjét biztosíthatja. Ily módon segíthetünk néhány fiatalnak, hogy ne hátránnyal induljanak. Ennek a segítségnek a hatása, melyhez életútjuk elején jutnak, a későbbiekben megsokszorozódik. Ez az első kiírás, programunkat most indítjuk – a saját és a partnerszervezetek társadalmi felelősségvállalási programjai során szerzett tapasztalatokra alapozva – és örömmel tölt el, hogy közvetlen, pozitív hatásunk lehet a közösség segítésére” - nyilatkozta Daradics Kinga, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.

Az első 25 kedvezményezettet a program szervezésében résztvevő öt civil szervezet választja ki. Az első kiírásban a támogatások összértéke 50.000 lej, melyet a MOL Románia biztosít.

„A programot négy más civil szervezettel közösen szervezzük, amelyeknek több éves tapasztalatuk van a hátrányos helyzetű fiatalokkal való együttműködésben. A program, melyet ma hirdetünk meg, a MOL Románia és A Közösségért Alapítvány többi társadalmi felelősségvállalási programjához hasonlóan olyan társadalmi jelenségre válaszol, amelyre eddig nem kínálkozott megoldás. Jelen esetben egy veszélyeztetett társadalmi kategóriáról van szó, hátrányos helyzetű fiatalokról, akik nem rendelkeznek a szakmai továbbképzés lehetőségével. Úgy gondoljuk, hogy a hajtási engedély megszerzésével járó költségek fedezésével előnyhöz juttatjuk őket a munkaerőpiacon, ami számukra közép- és hosszútávon nagy jelentőséggel bír. Bízom benne, hogy az első kiírás sikeres lesz az eddig szerzett tapasztalatainknak és partnerszervezeteink szakmai hátterének köszönhetően. A programot mindegyik szervezet saját tevékenységi körében népszerűsíti, ismerteti, és egyenként öt kedvezményezettet fog kiválasztani” – nyilatkozta András Imre, A Közösségért Alapítvány ügyvezetője.

A MOL Jogosítvány a jövőhöz program keretében a hátrányos anyagi körülmények között élő 17-25 éves román állampolgárok igényelhetik a gépjárművezetői engedély megszerzésével járó költségek fedezését B, C, D, kategóriájú gépjárművekre, traktorra, trolibuszra és villamosra. Pályázni a következő partnerszervezetek egyikénél lehet: A Közösségért Alapítvány, Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesület, Fundația Principesa Margareta a României, Dévai Szent Ferenc Alapítvány, Salvați Copiii România. A programmal és a beiratkozással kapcsolatos bővebb információk a fenti szervezetek honlapján találhatók. Egy pályázó egyetlen szervezetnél jelentkezhet.

 

Pályázási határidő: 2016. január 19.

 


A MOL Csoportról
A MOL Románia a MOL Csoport tagja. A MOL Csoport Közép-Európa egyik jelentős kőolaj- és földgázipari nemzetközi vállalata. A MOL Csoport 40 országban fejti ki tevékenységét, Európában, a Közép-Keleten, Észak-Afrikában és a FÁK tagországaiban, világszinten több mint 29.000 alkalmazottat foglalkoztat. A Csoport 4 finomítót és 2 petrokémiai egységet üzemeltet egy Magyarországra, Szlovákiára, Horvátországra és Olaszországra kiterjedő ellátási lánc integrált irányításának keretében. A MOL Csoport ezen kívül több, mint 1.700 töltőállomásból álló hálózatot működtet Közép- és Délkelet-Európában. Romániában a MOL 156 tagú töltőállomás-hálózattal rendelkezik, a nagykereskedelmi és a kenőanyag eladásban folyamatos növekedés jellemzi. A MOL belépett a földgázpiacra is, a MOL Energy Trade révén. A MOL Csoport koncessziós szerződést kötött az Országos Ásványkincs Hatósággal 3 kutatási blokkra Románia nyugati részén.


A Közösségért Alapítványról
A Közösségért Alapítvány non-profit szervezet, amelyet 2008-ban Kolozsváron hoztak létre azzal a céllal, hogy a tehetség, a szorgalom, a tudás, a szolidaritás, a közösségben rejlő értékek kibontakozhassanak és hozzájáruljanak egy élhetőbb és humánusabb környezet kialakításához. Az Alapítvány céljait kulturális, oktatási, társadalmi, szabadidős, közösségi és sporttevékenységek szervezésének az elősegítésével, tehetséges gyerekek és fiatalok támogatásával próbálja megvalósítani, de oda kíván figyelni a beteg fiatalokra és gyerekekre, valamint az őket segítő szervezetekre is.


A Salvați Copiii Egyesületről
Salvați Copiii Románia célja a gyermekek jogainak védelme és támogatása, az ENSZ gyermekek jogairól szóló egyezmény szerinti gyermekvédelem megvalósítása. Célja jelentős haladást megvalósítani a gyermekekkel való bánásmód területén, és közreműködni egy olyan világ megteremtésében, amelyben tiszteletben tartják minden gyermek élethez, védelemhez, fejlődéshez és részvételhez való jogát. Programjaik minden gyermekhez szólnak, azonban különös tekintettel vannak a nehéz helyzetben levő gyermekekre – a hátrányos helyzetűekre, a gyermekkereskedelem, erőszak vagy gyermekmunka áldozataira, a menekültekre vagy a fogyatékkal élőkre.


A Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesületről
Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesület programjának célja minél több kilátástalan helyzetben élő, erdélyi, magyarul tanuló tehetséges gyermeket támogatni, esélyt és biztatást adni a továbbtanulásra azoknak, akik anyagi és szociális gondokkal küzdve kiszorulnak az oktatásból és támogatás nélkül nem képesek kamatoztatni tehetségüket.


A Fundația Principesa Margareta Alapítványról
Fundația Principesa Margareta Alapítvány a nehéz sorsú gyermekek, fiatalok, családok és idősek számára szervez programokat. Támogatja a generációk közti szolidaritást, hozzájárul a gyermekekkel és idősekkel foglalkozó intézmények, egyesületek hatékonyságának növeléséhez. Az alapítvány hangsúlyozottan foglalkozik az oktatás-nevelés, tehetségtámogatás és iskolaelhagyás kérdéskörével, támogatja az iskoláztatást, valamint elősegíti a hátrányos anyagi helyzetű fiatal művésztehetségek pályafutását.


A Dévai Szent Ferenc Alapítványról
Dévai Szent Ferenc Alapítványt az erdélyi ferencesek által fenntartott gyermekvédelmi intézmények, iskolák, óvodák támogatására hozták létre. Célja a gyermekek érdekeinek képviselete, szellemi és szociális fejlődésük elősegítése, szociális védelme, a hátrányos helyzetű gyermekek ellátása, beiskoláztatása, illetve segítségnyújtás a pályaválasztásukban, szakmai képzésükben. Célja továbbá a gyermekek hagyományőrző tevékenységének, nevelésének elősegítése és a nemzeti kulturális értékek megismertetése nemzetközi szinten.